Jdi na obsah Jdi na menu
 


Mistrovství Evropy v raftingu v roce 2020 v Čechách nebude !!!!

31. 3. 2020

Koronavirus nás pravděpopdobně připravil o obrovský zážitek. Pro někoho z nás to mohlo býti vyvrcholením raftařské činnosti.  

Jak to bude s pokračováním sezóny a zda vůbec nějaké bude je velmi nejisté. Takový je život a je třeba se s tím v klidu vyrovnat. Zatím nezbývá než čekat a věřit.

M.K.

 

 

 

Mistrovství Evropy v raftingu v roce 2020 v Čechách

IRF – International Rafting Federation, zastřešující organizace světového raftingu, schválila tento týden kandidaturu České republiky na pořadatelství kontinentálního mistrovství v raftingu R4 a R6 v roce 2020. Šampionát se uskuteční 8. – 13. června na Lipně a v Roudnici nad Labem. 

 „Máme velikou radost, že IRF schválila naši kandidaturu a věřím, že uplatníme naše mnohaleté zkušenosti s pořádáním raftových závodů a navážeme na tradici, kterou zahájilo v roce 2003 Mistrovství světa v raftingu na Lipně a úspěšně v ní pokračovalo Mistrovství Evropy 2012 tamtéž“, říká Libor Polák, předseda Svazu vodáků České republiky. „Pro Mistrovství Evropy 2020 jsme kromě osvědčené a raftařsky velmi atraktivní trati na Vltavě pod Lipnem zvolili kombinaci s umělou slalomovou dráhou v Roudnici nad Labem, která je po nedávné rekonstrukci pro rafting velmi vhodná, jak šířkou, tak možnostmi areálu“, dodává Libor Polák.

 

Rada raftingu podala 4.11.2019 žádost o pořádání ME v roce 2020 v České republice. Žádost byla projednána ve sportovní komisi IRF a byla přijata hlasováním většinou hlasů (9 pro, 4 proti, 2 se zdrželi). Tímto aktem byla žádost přijata. ●

Předpokládaný model pořádání závodů R4+R6 neumožňuje účast jednoho závodníka ve více kategoriích stejného typu závodu. Nelze tedy startovat v kategorii R4 zároveň v mužích a zároveň v juniorech, nebo veteránech. Je ale možné startovat v R4/muži i R6/veteráni, například. Toto pravidlo je nutné především kvůli časové náročnosti a terénním podmínkám (tím pádem vyšší náklady), kdy se neúnosně protahuje časový plán závodů, zejména na Vltavě. 

PŘEDPOKLÁDANÝ PROGRAM :

pondělí 8.6. registrace, trénink Vltava , Lipno

úterý 9.6. sjezd R4 , R6

středa 10.6. přesun a odp. sprint R4 , R6

čtvrtek 11.6  H2H R4

pátek 12.6    H2H R6

sobota 13.6.  slalom R4 , R6

Lodě:

R4 – Gumotex Colorado 450
R6 – Gumotex Pulsar 420

Vše bude ještě upřesněno dle přihl. posádek.

 

 

Náhledy fotografií ze složky Repre 2020

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář